Sırt Sırta Raf Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Sırt sırta Raf Sistemleri palet, sandık veya sepet ile istiflenen ağır yüklerin depolanmasına olanak sağlayan , geniş kullanım yelpazesine sahip en yaygın depolama sistemidir. İstenilen palete istenildiği an %100 ulaşılabilmektedir. Ayarlanabilir travers yükseklikleri sayesinde ihtiyaç duyulan her depoya uygulanıp kolaylıkla adapte edilebilir.

Diğer adıyla “back to back” raf sistemi veya ağır yük raf sistemi olarak da bilinen Sırt sırta Raf Sistemleri, iki modül arka arkaya gelecek şekilde yerleştirilip aralarına çift taraflı ara bağlantılar konarak oluşturulan depo raf sistemidir.

Sırt sırta Raf Sistemleri'nde kullanılan yatay taşıyıcıların tırnaklı yapısı sayesinde, istiflenecek ürünlerin yüksekliklerine göre kat ayarlaması basit bir şekilde yapılabilmektedir. Bu sistemde paletlerin depolanması ve siparişin hazırlanması aynı anda yapılabilmektedir. Rafların yerleşimini ve yüksekliğini; depolanacak palet ve ürünlerin, kullanılacak forkliftlerin ve depo alanın özellikleri belirler.

Her palete direkt ulaşım ile birlikte depolanacak ürün ağırlığına veya ebatlarına göre esneklik sağlar. Sipariş toplama ve depolama için aynı rafı kullanabilme imkanıyla deponuzu en verimli şekilde kullanabilirsiniz. sunmaktadır. Geniş aksesuar seçeneği bulunan ve barkotlama sistemine uyumuyla Sırt sırta Raf Sistemleri lojistikten otomotive, gıdadan inşaata depolama gerektiren her sektörde kullanılmaktadır.

Ürün çeşitliliğine ve değişken ürün aralıklarına uyum sağlayabilir. Özellikle ürünlere direkt ulaşım imkanı sağladığından, tüm sektörlerde ve ürün çeşitliliği fazla olan depolarda en sık kullanılan raf sistemidir. Dikey ana taşıyıcılara çok kolay monte edilebilen yatay taşıyıcılar ihtiyaca göre istenilen zamanda değiştirilebilir farklı depolama olanaklarını sizlere sunar. Sırt sırta Raf Sistemleri en çok kullanılan paletli yük rafları olup, iki ayak arasında bulunan raf gözünde birkaç palet istiflenebilmektedir.