Giydirme Depo Raf Sistemlerinde Neden İnşaat Maliyeti Yoktur?

Bina inşaat yatırımına gerek kalmadan ağır yük depo raf sistemlerini tek bir taşıyıcı gibi yerleştirilmek suretiyle gerekli olan kolon, çatı gibi malzemelerin ihtiyacını ortadan kaldırır. Böylelikle inşaata harcanacak yatırım diğer operasyonlara aktarılmış olur. Her türlü ağır yük raf sistemi ile oluşturulabilmekle birlikte, hem ürünlerin taşınması hem deponun oluşumunu sağlar.

Bu sistem ile yukarıda da belirttiğimiz gibi depo binasına ihtiyaç duyulmaz ve yer kaybı olmadığı için yüksek oranda (%15 ile %30) maliyet avantajı sağlanır. Depolar anahtar teslimi olarak teslim edilebilmektedir. Bütünüyle modüler bir sistem olduğundan herhangi bir taşınma durumunda kısa ve kolay bir şekilde demontajı yapılıp istenilen yere montajı yapılabilir.

Giydirme Raf Sistemlerinde uygun olan araziye beton uygulaması yapıldıktan sonra üzerine raflar sabitlenir. Daha sonra “Sandviç Panel” olarak adlandırılan cephe kaplaması ile kapatılarak depo tamamlanır. Giydirme Raf Sistemleri ile bina için gerekli olan kolonlar ve kirişlerden doğan alan kayıplarının önüne geçilmiş olunur. Raflar istenilen yükseklikte üretilebildiğinden kullanılacak alandan maksimum fayda sağlanır. Modüler yapıya sahip olması sebebiyle ihtiyaç durumunda farklı yere montaj edilebilir.

Yüksek depolara ihtiyaç duyan işletmelere Giydirme Raf Sistemleri tavsiye edilir. Yükseklik problemi olmayan Giydirme Raf Sistemleri, kullanılacak alandan maksimum faydayı sağlayarak yer kaybını önlemektedir. Böylece deponuz, kullanmak istediğiniz alanla ilgili spesifik hesaplamalarınızla birlikte ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde sizlere teslim edilir.

Piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz, dar alanlarda kullanıma uygun istif makineleri sayesinde, kullanılan alandan tasarruf edilmesini sağlar ve yer kaybını önler. Bunun yanı sıra otomatik depolama sistemi de bu yapıya dahil edilebilmektedir.