Kaç Çeşit Depo Raf Sistemi Vardır?

Depo alanınızı verimli ve en iyi şekilde yönetmek istiyorsanız bunun için özel olarak üretilmiş depo raf sistemleri sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Depo raf sistemlerini kullanmak deponuzdaki ürünlerin düzenli olarak muhafaza edilmesinde, maliyetlerin düşürülmesinde ve verimliliğin arttırılmasında büyük önem arz etmektedir. Bunun yanı sıra depo rafları malzemelerin düzenli bir şekilde istiflenmesine, çevresel tehlikelerden korunmasına ve malzemelere kolay ulaşılmasına da yardımcı olur. depo raf sistemlerini kullanan işletmeleri kategorize etmek günümüzde pek de mümkün değil. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz sebeplerden ötürü bir çok işletmenin ihtiyaç listesinde yer almaktadır. depo raf sistemleri, mevcut alanınız küçük olsa da yükseklikten de faydalanarak alanı maksimum oranda kullanmanızı sağlayacaktır.

Depo raf sistemleri ile mevcut alanınızı daha etkin kullanırken, depolama maliyetlerinizi düşürerek zamanınızı, iş gücünüzü ve paranızı diğer operasyonel ihtiyaçlarınıza aktarabilmenizi sağlayacaktır. Bu sayede, lojistik ve endüstriyel operasyonlarınızın verimliliğini maksimize etmenizi sağlayabilirsiniz.

Depolama ürünleri arasında yer alan yüksek irtifa raf sistemleri, alandan tasarruf sağlamak isteyen kullanıcılar için oldukça iyi bir çözüm olmaktadır ve genelde küçük alana sahip işletmeler tarafından tercih edilmektedir. depo raflarının aralıkları, farklı palet ve koli yüksekliğine göre. Bu sayede alanlar düzgün ve verimli bir şekilde kullanılmış olur ve tüm ürünlere doğrudan erişim sağlanabilir.

Depo raf sistemleri kullanım ihtiyaca, alana ve türüne göre değişiklik göstermektedir. Sırt sırta, hafif yük, mezanin (katlı platform), konsol kollu, kutu ve palet kayar, çift derinlikli, dar koridor, giydirme cepheli, hücre mekiği, içine girilebilir (drive-in) gibi sistemler amaca hizmet eden farklı depo raf sistemleridir. Bu depolama sistemleri oldukça uzun ömürlü olup sağlam ve dayanıklı malzemelerdir.