Arka Arkaya 2 Palet Yüklemek için Çift Derinlikli Raf Sistemleri

Koşullar bazı durumlarda olmayan imkânları genişletebilecek araçlar sunmakta ve çözümsüz kalınan durumlarda bile bu durumu avantaja çevirebileceğimiz alternatif çıkış yolları sunmaktadır.

Günümüzde işletmeler arasında kullanımı en fazla olan Sırt sırta raf sistemlerinin bir başka uygulaması olan “Double Deep” sistemler, arka arkaya 2 palet derinliğinde yükleme yapılabilir. Bu şekilde koridor sayısı en aza indirilirken daha fazla depolama kapasitesi sağlanır ve kullanım alanında maksimum fayda elde edilir. Sistem çift derinlik olduğu için, arka bölgede bulunan palete istifleme makinesi çatalının teleskobik taşıyıcısı sayesinde ulaşılabilir.

Böylelikle ürünlere kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. Güvenilir ve hızlı bir depolama ile kullanım kolaylığı sağlayan Çift Derinlikli Raf Sistemleri işletmeler için iyi bir depolama hizmetinin nasıl olacağını göstermektedir. Bu raf sistemlerinde ek yatırım olarak mevcut istif makinelerinde özel tırnak uzatma ataçmanı bulunmak zorundadır.

Çok çeşitli ürünlerin bulunduğu depolarda maksimum alan kazanmak için hızlı, güvenilir ve ideal depo raf sistemleridir. Koridor boşluğundan tasarruf edilerek istenilen ürüne istenildiği an ulaşım sağlanılır. Çift derinlikli raf sistemi de avantajlı seçenekler arasında yer almakta ihtiyaç duyulan ekstra kullanım alanlarını var olan mekânlarda oluşturabilmektedir.

Koridor sayılarını düşüren raf sistemi var olan kullanım alandan alınan faydayı iki katına çıkarabilmekte ek depolama alanları ile çok fazla bütçe ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Çift derinlikli raf sistemi özellikle genişleyen ihtiyaçlar karşısında daha fazla bütçe ayırmak istemeyen işletmeler için pratik çözümler üretebilecek bir sistem olacaktır.