2. El Raf Alırken ve Satarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ülkemizde 2. el raf sektörü oluşmadan önce bu tip sistemler geri dönüşüme atık olarak gitmekteydi. Depo raflarını satan firmalar düşük meblağlara ürünlerini geri dönüşüme verirken, alım yapacak işletmeler de sıfır ürünlere yüksek ücretler ödemek zorunda kalıyordu. 2. el raflar genellikle az kullanılmış ürünlerdir. Çünkü bazı işletmelerin büyümesinden dolayı bu tür sistemlerin yetersiz kaldığını düşünerek fazla kullanmadan elinden çıkarmaktadır. Kimi işletmeler de maddi nedenlerden dolayı küçülmek ya da kapanmak zorunda kalmakta ve bu tür ürünleri satışa sunmaktadır. Bu türlü sebeplerden dolayı ürünler fazla kullanılmamıştır. Serçelik olarak, depo raflarınızı değerinde alıp, var ise hasarlı parçalar müşterilerimizin ihtiyacına göre revize ederek hem ülke ekonomisine hem de sıfır depo rafı alamayacak işletmelerin ekonomisine önemli ölçülerde katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Zamanında ihtiyaç duyup deponuza montajını yaptırdığınız ancak artık kullanmayı düşünmediğiniz ya da yenilemeyi istediğiniz depo raflarınız konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2. el raf, kullanışlı, sağlam raflara düşük fiyatlarla sahip olmak isteyenler için büyük bir avantaj sağlamaktadır. İşletmenizin düzeninin sağlanmasında önemli rol oynamaktadır. Bu gibi yerler de 2. el rafların değerlendirilerek malzemeler belirli bir düzen içerisinde sergilenebilmektedir. Böylelikle deponuzdaki malı alana yaymak yerine yükseklikten de faydalanarak depolama hacminizi 2-3 kat arttırabilirsiniz.

Her türlü kullanıma uygun olarak üretilen depo raf sistemleri, ihtiyaçlarınıza karşılık verecek ebatlarda kurulumu sağlanabilir. Ancak maddi yönden bu tür sistemlerin sıfırını almakta zorlanıyor ya da “sıfır raf olmasa da olur bizim işimizi görür” diyorsanız, 2. el raf tam da sizlere göre... Serçelik olarak 2. el rafların uzun ömürlü ve dayanıklı olabilmesi için sizler adına raf malzemelerini elimine edip sıfır ayarında olanları bünyemizde barındırıyoruz. Buradaki önceliğimiz ve hedefimiz, sizlere uygun fiyatlarda kaliteli ürünler sunabilmektir. Ölçüleri ve büyüklüğü uygulama alanınıza rahatlıkla uyum sağlamakla birlikte aynı zamanda kullanışlı olması sebebiyle de sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır. Eğer deponuzun ölçülerine uymayan ikinci el ürün almış iseniz tedirgin olmanıza gerek yok. Çünkü bu tür sistemlerin ayarlanabilir özelliği bulunmaktadır. Bu tip rafların standart özellikleri sayesinde sizin depo ölçülerinize uygun olarak ayarlanır ve kullanımınıza sunulur. Böylelikle deponuzdaki palet ya da dökme malzemelerinizin düzenli bir şekilde istiflenmelerini sağlayabilirsiniz.

Depo raf sistemleri, ağır yük taşımaya elverişli olarak üretildiği için sağlamlığı tartışılmazdır. 2. el raf alırken hiç düşünmeden, gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Bu sistemler uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilme özelliğine sahiptir. Sistemin böyle bir özelliğe sahip olması sizlere büyük avantaj sağlayacaktır.